Tragjedi ne Itali, nderron jete shqiptari!

Mengjesin e 13 janarit, pergjaken rruget ne Itali. Si pasoje e motit te renduar, ka dale nga rruga fuoristrada dhe eshte perplasur me barrieren anesore te cilen e drejtonte Shqiptari me origjine nga Rrogozhina, Osman Dedej 36 vjec. I cili ka gjetur vdekjen e menjehershme. Ne gjendje te rende ndodhet shoqeruesja italiane me inicialet G.M. 30 vjecare.
Nga Rrogozhina raporton gazetarja jone Dorjana Bezat, ku tregon per trishtimin e thelle qe ka rene te familja e te ndjerit.
Nderkohe qe familja ka hapur dyert e mortit, viiktima pritet te mberrije ne vend neser pas mesdite si pasoje e procedurave te shtuara per shkak te pandemise.
Per Klan Press: Dorjana Bezat 13 janar 202q